Logo
 • Öğrenci Kabulü

  Programa Yerleştirilme Şartları:

  Programa yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YKS puanları dikkate alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.

  Programa Öğrenci Kabul Şartları:

  Programı tercih edecek öğrenci adaylarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndaki YKS puan türlerinin en az birinden 150.000 veya üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Geçmiş dönem puan türleri geçerli değildir.

  Tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmanızı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeliniz olmadığını ve erkek iseniz 1.70 m’den, kız iseniz 1.63 m’den kısa olmadığınızı belgeleyen heyet raporu ile 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair Kanunun 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan suçların birinden ceza almadığınıza dair güncel Adli Sicil Kayıt Belgesi olması gerekmektedir.

  İkinci Üniversite Kabul Koşulları:

  Yükseköğretim kurumu tarafından belirlenen koşullarda Fakültemize İkinci Üniversite kapsamında öğrenci yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Bu kapsamda herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler Fakültemize kayıt yaptırabilirler.
  İkinci Üniversite ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.