Logo

Ders Muafiyeti Hakkında

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği gereğince (Madde 23) daha önce herhangi bir Yükseköğretim Kurumundan mezun olan ve Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS) mezuniyet bilgisi bulunan öğrencilerimizin ortak zorunlu dersleri (Yabancı Dil I-II, Türk Dili I-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II) muaf olarak öğrenci bilgi sistemine işlenecektir. Bu öğrencilerin herhangi bir belge göndermelerine gerek yoktur.

Öğrencilerimizden;

  • YÖKSİS’de mezun bilgileri bulunmadığı için Öğrenci Bilgi Sistemine muafiyetleri işlenememiş olanlar, mezuniyet bilgilerini YÖKSİS’e işletmek üzere mezun olduğu kurumla iletişime geçmelidirler.
  • YÖKSİS'e bilgilerini işletemeyenlerin, dilekçe ve formlar bölümünde bulunan “Ders Muafiyet Başvuru” formunu ve Transkriptin (Öğrenci Not Döküm Belgesi) onaylı suretini elden veya posta/kargo yolu ile Dekanlığımıza ulaştırması durumunda ders muafiyeti işlemleri Fakültemiz tarafından yapılacaktır.

 

Not: Muafiyet işlemlerinin yapılması için herhangi bir tarih kısıtlaması bulunmamaktadır. Eğitim öğretim yılı boyunca ders muafiyeti işlemi yapılmaktadır.5 Ekim 2020 Pazartesi