Azerbaycandaki Öğrencilerimizin Dikkatine

Fakültemiz programlarına Azerbaycan'dan kayıt yaptıracak öğrencilerimiz ATAAÖF Bakü temsilcimiz Meral BAHAR dışında hiç bir aracı şahıs ya da kuruma müracaat etmeden ve herhangi bir ilave ödeme yapmadan kayıtlarını bizzat kendileri yaptırabilirler. 

 

Yabancı uyruklu ya da uyruğundan biri T.C. olan öğrenci adayları Fakültemiz programlarına Atatürk Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı (ATAYÖS) ve ikinci üniversite yolu ile kayıt yaptırabilirler.

Ayrıca, yurtdışı lise ve dengi okullardan mezun olarak Milli Eğitim Müdürlüklerinden veya Konsolosluklardan denklik belgesi alan öğrenciler Fakültemiz lisans ya da ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirler.

Yurt dışı yükseköğretim kurumlarından birini bitirerek YÖK denklik belgesi alan (denkliği sonradan iptal edilenler hariç) ve uyruğundan biri T.C. olan öğrenciler Fakültemiz programlarına İkinci Üniversite kapsamında da kayıt yaptırabilirler. Lisans öğrencileri ya da mezunları ön lisans veya lisans programlarına, ön lisans öğrencileri ya da mezunları ise yalnızca ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirler.

Azerbaycanlı öğrencilerin başvuru formu için tıklayınız.

Yabancı uyruklu statüsünde kayıt ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Not: Azerbaycan’da yaşayan ve Fakültemize kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler Azerbaycan ATA-AÖF Temsilcisi ile iletişime geçerek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

Azerbaycanlı öğrencilerin tanıtım videosu için tıklayınız.

Bakü Temsilci Adresi:

ATAAÖF Temsilcisi

Meral BAHAR

Azerbaycan Bakü Türk Anadolu Lisesi

Alibey Hüseynzade Küç. No77 Nesimi Rayonu Bakü Azerbaycan29 Ağustos 2019 Perşembe