Logo

Bahar Yarıyılı Bütünleme Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı

29 - 30 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan Bütünleme Sınavı Giriş Belgenizi almak için tıklayınız.

Önemli Hatırlatma

Bilindiği üzere Fakültemiz tarafından yapılmakta olan Ara (vize), Yarıyıl Sonu, Bütünleme ve Mezuniyet Üç Ders sınavlarına giriş için gerekli belgeler, Fakültemiz resmi internet sayfası olan www.ataaof.edu.tr  adresinde, sosyal medya hesaplarımızda ve her sınav öncesinde sistemimizde kayıtlı olan cep telefonu numaralarınıza gönderilen SMS mesajı ile sizlerle sürekli olarak paylaşılmaktadır. 

Sınav güvenliği açısından, bağlı olduğumuz Yükseköğretim Kurulunun talimatları çerçevesinde Ülkemizdeki merkezi sınav yapan diğer tüm kurum ve kuruluşlar gibi bu kural ve düzenlemelere uymamız bir zorunluluktur.

Gerçekleştirdiğimiz sınavlar esnasında, 81 ilde bulunan koordinatörlüklerimiz ve illerdeki sınav görevlilerimiz tarafından Fakültemize yapılan bildirimler ile sınav sonrasında tarafımıza ulaşan tutanaklardan çokça öğrencimizin sınava girişte özellikle kimlik belgesi ile ilgili sorun yaşadığı anlaşılmaktadır.

Bu açıdan, sınavlarda herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için sınava girişte yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken 2 belge aşağıda verilmiştir:

1. OBS üzerinden alacağınız Sınav Giriş Belgesi

2. Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (T.C. kimlik kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesi)

Ayrıca;

  • Er ve erbaşların askeri kimlik kartları,
  • Açık cezaevinde bulunanların cezaevi müdürlüklerinden alacakları nüfus cüzdanı yerine geçen belgeler,
  • Resmi kurumlarca verilen kimlik kartları,
  • Bazı yabancı öğrenciler için düzenlenen, üzerinde “9 ile başlayan” Yabancı Uyruk Numarası barındıran, Geçici Koruma Kimlik Belgesi, ikamet, izin vb. belgeler,
  • T.C. kimlik kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı “Geçici Kimlik Belgesi”

bulunan öğrenciler sınava girebilir.

Önemle hatırlatır, başarılar dileriz.

 24 Haziran 2019 Pazartesi