Logo

Ders Kayıtları

30 Ocak 2018 Salı

Değerli Öğrencilerimiz.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için ders kayıtları başlamıştır. Ders kaydınızı yapabilmeniz için kayıtlı olduğunuz programın Materyal Ücretini” ve “Katkı Payını” ödemeniz gerekmektedir.

Katkı Payı;

  1. Aynı anda iki üniversite bölümü ya da programı okuyan, 
  2. Normal öğrenim süresinde mezun olamayan,
  3. Sağlık Lisans Tamamlama kapsamındaki öğrencilerimizin

yatırması gereken bir ücrettir.

Bu ücret 21 Ekim 2017 tarih ve 30217 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe giren 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı katkı payı ve öğrenim ücretleri ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararının 10 uncu maddesinin 3 üncü fıkrasında yer alan; “Öğrencilerin kayıtlı olduğu sadece bir programın öğrenci katkı payı Devletçe karşılanır. Birinci öğretim veya açıköğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift anadal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde, ikinci programa ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır.” hükmü gereğince alınmakta olup, Materyal ücreti ile bir ilgisi yoktur. Ülkemizdeki tüm Devlet Üniversitelerinde okuyan aynı durumdaki tüm öğrencilerden alınmaktadır.

Ayrıca, katkı payı öğrencinin kayıt tarihi daha sonra olan program ya da bölümü için ödenir.

Fakültemiz öğrencilerinin ödemeleri gereken ücret; materyal ücreti ve sadece yukarıda belirtilen üç madde kapsamındaki öğrenciler için + 35.5 TL’lik katkı payıdır.

Ödemelerinizi Halkbank, Ziraat Bankası veya Vakıfbank aracılığıyla yapabilirsiniz.

Önemli Hatırlama: Sene sonunda bir kez yapılan Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilmek için 2017- 2018 Güz ve Bahar yarıyıllarında bu sınava gireceğiniz ders/derslere materyal ücreti ödeyerek kayıt yaptırmış olmanız gerekmektedir.

Önemle hatırlatırız.

Ders Kayıt Şeması için tıklayınız.

OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden ders kaydı için tıklayınız.

OBS üzerinden kayıt kılavuzu için tıklayınız.

OBS üzerinden kayıt işlemlerinin anlatıldığı video için tıklayınız.

2017-2018 Öğretim Yılı Katkı Payı ve Materyal Ücretleri için tıklayınız.

LMS (Öğrencim Yönetim Sistemi) için tıklayınız.

LMS kılavuzu için tıklayınız.

LMS ile ilgili video için tıklayınız.