Logo

ATA-YÖS (Yurtdışından ya da Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme Sınavı) ile Fakültemiz Programlarına Kayıt Yaptıracak Öğrencilerin Kesin Kayıt İşlemleri

9 Temmuz 2018 Pazartesi

Fakültemiz programlarına ATA-YÖS ile yerleştirilen öğrencilerimiz aşağıdaki adımları takip ederek 9 - 13 Temmuz 2018 tarihleri arasında kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

  1. Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankası şubelerine ya da belirtilen IBAN numarasına (TR590001000112551696835001) materyal ücretini yatırınız. Yarıyıllık materyal ücreti 600 TL’dir.
  2. Materyal ücretinin yatırıldığına dair alınan banka dekontu ile birlikte aşağıda yer alan kayıt evraklarını elden veya posta/kargo yolu ile Fakültemize ulaştırınız.

Kayıt için Fakültemize Ulaştırmanız Gereken Evraklar

  • Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlükleri veya Yurt Dışı Eğitim Müşavirliklerinden herhangi birinden alınacak Lise Diploma Denklik* belgesinin aslı (Türk Liselerinden mezun olanlar hariç),
  • Lise diplomasının aslı ile noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı Türkçe tercümesi,
  • Pasaportun noter onaylı fotokopisi ile Türkçeye çevrili noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği,
  • Son üç ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
  • Materyal ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

* Diploma Denklik Belgesi: İl Milli Eğitim Müdürlükleri veya ülkelerindeki Türk Dış Temsilciliklerinden alınır.

Not: Evraklarınızı eksiksiz gönderdiğiniz takdirde kesin kayıt işlemleriniz Fakültemiz tarafından tamamlanacaktır. Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra kısa mesaj ile bilgilendirileceksiniz. Bundan sonraki işlemlerinizi Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden takip edebilirsiniz.